Nasze zobowiązanie dotyczące zdrowia kobiet

Uważamy, że zdrowie kobiety jest blisko powiązane z kondycją środowiska naturalnego. Zdrowa kobieta dba o siebie, a także o swoich bliskich i o społeczność, w której żyje. Poprzez nasze produkty, usługi i badania naukowe pragniemy pomagać wszystkim kobietom cieszyć się zdrowiem na każdym etapie życia. Nie chcemy jednak, aby odbywało się to kosztem ochrony naszej planety. Chcemy opowiedzieć Ci więcej o tym, co robimy i jakie mamy plany na przyszłość.

Nasze tampony

Czy wiesz, że od ponad 70 lat wprowadzamy do naszych produktów wiodące innowacje, dbając o to, by tampony nie tylko zapewniały niezawodną ochronę, ale także by były bezpieczne dla Ciebie i dla naszej planety!

Zdrowie ciała jest dla nas bardzo ważne i właśnie dlatego tampony o.b.® nie zawierają substancji zapachowych, chloru ani niekorzystnych środków chemicznych. Wszystkie nasze tampony mają chłonny środek wykonany w 100% z materiałów pochodzenia roślinnego pozyskanych ze zrównoważonych upraw. W celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa użytkowniczek zostały one także przebadane klinicznie przez ginekologów.

Ikona tamponu

Surowce wykorzystywane do produkcji naszych tamponów uzyskały niezależne certyfikaty zgodności z normą STANDARD 100 OEKO-TEX®, co oznacza, że spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa określone dla tekstyliów mających kontakt ze skórą.

Ikona zrównoważonego rozwoju

Jesteśmy zaangażowani we wdrażanie koncepcji zrównoważonego rozwoju i przejrzystości. Dlatego też w naszym głównym zakładzie wytwórczym wykorzystujemy energię pochodzącą w 100% z odnawialnych źródeł i zapewniamy pełną przejrzystość jeżeli chodzi o wszystkie surowce i procesy produkcyjne tamponów o.b.®. Możemy dzięki temu stale chronić nasze środowisko i pozwalamy konsumentom podejmować świadome decyzje i prowadzić zdrowszy tryb życia. 

Ikona wiatraczka

Do 2025 r. zamierzamy korzystać z jak największej ilości organicznych i zrównoważonych materiałów, aby dbać o kondycję naszej planety, a przy tym zapewniać niezawodną ochronę i komfort, z których od lat znana jest marka o.b.®.

Przyjazne dla środowiska opakowania

Czy wiesz, że udoskonaliliśmy już w znacznej mierze nasze opakowania, wnosząc wkład w redukowanie ilości odpadów opakowaniowych?

Wszystkie nasze opakowania produkowane są w 90% z materiałów pochodzących z recyklingu i z włókien posiadających certyfikat FSC, które pochodzą w odnawialnych zasobów leśnych w Europie.

Ikona Opakowania

Wszystkie nasze opakowania tamponów o.b.® w 100% nadają się do recyklingu, a do drukowania używamy roślinnych farb drukarskich, które są przyjazne dla środowiska, ponieważ łatwiej poddać je recyklingowi.

Ikona drzewa

Staramy się dostarczać kompletne informacje na temat tego, jak prawidłowo utylizować nasze produkty, zachęcając do ich wrzucania do koszy na odpadki, co pomoże chronić środowisko.

Ikona globusa

Nasze tampony można wyrzucić do kosza, dbając przy tym o czyste środowisko. Nie będziemy też już oferować produktów z aplikatorami, aby zmniejszyć ilość odpadów z tworzyw sztucznych i chronić rzeki i morza.

Ikona kropel

Do 2025 r. mamy zamiar ograniczyć do minimum nasz globalny wpływ na środowisko poprzez bardziej efektywne wykorzystanie materiałów opakowaniowych, w tym poprzez zmniejszanie wielkości produktów, umieszczanie większej liczby produktów na paletach oraz redukowanie liczby ciężarówek w naszej sieci dystrybucji – wszystko po to, by chronić środowisko.

Nasz wpływ na lokalne społeczności

Czy wiesz, że od ponad 70 lat współpracujemy ze szkołami i pracownikami służby zdrowia w celu edukowania młodych dziewcząt na temat ich zdrowia intymnego? Chcemy, by lepiej rozumiały swoje ciało i potrafiły podejmować świadome decyzje na temat swojej higieny intymnej i menstruacyjnej.

W ramach realizowanego w Niemczech programu o.b.® & Carefree® dla szkół dostarczamy nauczycielom bezpłatne materiały edukacyjne zawierające informacje na temat zdrowia intymnego i higieny menstruacyjnej, składu tamponów i faktów dotyczących ich bezpiecznego stosowania. Przekazujemy także informacje dotyczące naszych produktów i bezpłatne próbki.

Od długiego czasu współpracujemy z pracownikami służby zdrowia, takimi jak np. ginekolodzy, aby mieć pewność, że tworzymy jak najbardziej skuteczne, wygodne i bezpieczne produkty w odpowiedzi na potrzeby związane ze zdrowiem menstruacyjnym i intymnym.

Do 2025 r. zamierzamy jeszcze bardziej rozszerzyć nasz program współpracy ze szkołami, aby edukować jeszcze więcej młodych kobiet na temat zdrowia menstruacyjnego i intymnego, nawiązując przy tym współpracę z różnymi partnerami w celu przyczynienia się do poprawy kondycji naszej planety.

Produkty Pokaż wszystkie

Wyszukiwarka produktów o.b.®

Który tampon o.b.® jest dla Ciebie odpowiedni?
Odpowiedz na cztery krótkie pytania.

Często zadawane pytania

Dowiedz się więcej o menstruacji,
dojrzewaniu i tamponach.