Dlaczego tampony o.b.® to dobry wybór?

Tampony są stosowane przez miliardy kobiet na całym świecie. Ich bezpieczeństwo, skuteczność i wygoda stosowania zostały dokładnie przetestowane w ramach badań klinicznych, doświadczeń laboratoryjnych i testów konsumenckich przez kilka dziesięcioleci. Od ponad 70 lat firma o.b.® opracowuje innowacyjne produkty, które zapewniają dziewczętom i kobietom najbardziej niezawodną, wygodną i bezpieczną ochronę podczas miesiączki. Każdy składnik naszych tamponów został uważnie dobrany według surowych kryteriów, aby zapewnić, że spełni najbardziej rygorystyczne standardy bezpieczeństwa i jakości. Naszym głównym priorytetem jest zagwarantowanie, że nasze tampony będą bezpieczne, wygodne i skuteczne.

Z czego zrobione są tampony o.b.®?

Klikając w poszczególne elementy, dowiesz się więcej o surowcach, z których wytwarzamy nasze tampony o.b.®:

 

Chłonny środek

Otoczka

 
 

Folia ochronna

Sznurek

 

Z czego nie są zrobione nasze tampony

Włókna tamponu muszą mieć wysoki stopień czystości ze względów bezpieczeństwa i higieny. Można go osiągnąć poprzez zastosowanie procesu wybielania bez chloru. Wybielanie jest niezwykle ważnym etapem zapewnienia bezpieczeństwa i nie chodzi w nim tylko o uzyskanie „bielszego” produktu.

Zrównoważony rozwój: Dbanie o środowisko i o naszych klientów

Bardzo ważna jest dla nas stała troska o środowisko i o naszych konsumentów. Uważamy, że zdrowie kobiety jest blisko powiązane z kondycją środowiska naturalnego. Do 2025 r. zamierzamy korzystać z jak największej ilości organicznych i zrównoważonych materiałów, aby dbać o kondycję naszej planety, a przy tym zapewniać niezawodną ochronę i komfort, do których marka o.b.® przez lata przyzwyczaiła swoje klientki. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat wpływu tamponów o.b.® na środowisko.

Nasze zobowiązanie w zakresie bezpieczeństwa

Jako producent wyrobów marki o.b.®, Kenvue dąży do ochrony zdrowia i zapewnienia dobrego samopoczucia kobietom w czasie menstruacji. Każdy składnik naszych tamponów został uważnie dobrany według surowych kryteriów, aby zapewnić, że spełni najbardziej rygorystyczne standardy bezpieczeństwa i jakości.

Kształt oraz sposób stosowania naszych tamponów określono na podstawie dowodów klinicznych, dziesiątek lat doświadczenia i zbierania informacji zwrotnych od klientek na temat ich preferencji i pożądanych udoskonaleń. Nasze produkty poddawane są regularnym kontrolom, aby zapewnić, że są niezmiennie korzystne z punktu widzenia zdrowia kobiet. Nasze tampony produkowane są w poddawanych ścisłej kontroli zakładach wytwórczych w Niemczech i Francji, gdzie przechodzą szczegółowe kontrole i badania, aby zapewnić ich bezpieczeństwo i jakość. Wszystkie materiały użyte do produkcji tamponów przechodzą uprzednio badania toksykologiczne. Wszystkie tampony sprzedawane w UE podlegają zapisom dyrektywy 2001/95/WE w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów, zgodnie z którą produkty muszą być bezpieczne. Co więcej, włókna stosowane w naszych tamponach spełniają wymogi dotyczące czystości wskazane w Farmakopei Europejskiej, która stanowi ogólnie przyjęty europejski standard.

Niezależne badania:

Wszystkie tampony o.b.® są certyfikowane zgodnie z OEKO-TEX® STANDARD 100 – globalnym, jednolitym, niezależnym systemem certyfikacji – oraz spełniają najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa odpowiadające klasie 1, co jest wymagane dla produktów tekstylnych mających kontakt ze skórą (niemowląt). Certyfikacja opiera się na wynikach badań wszystkich surowców tamponów o.b.® pod kątem obecności szkodliwych substancji, z zastosowaniem kryteriów OEKO-TEX® dotyczących tekstyliów (dla niemowląt), co oznacza, że surowce, z których wyprodukowane zostały nasze tampony charakteryzują się udowodnionym bezpieczeństwem w długotrwałym kontakcie z ludzkim ciałem.

W kwietniu 2020 r. magazyn konsumencki Öko-Test przyznał naszym tamponom o.b.® ProComfort™ Normal* ocenę „very good” („bardzo dobry”) po ich przebadaniu pod kątem zawartości substancji chemicznych oraz po przeprowadzeniu prób skuteczności in vitro.

Wskazówki dotyczące prawidłowej utylizacji

Prawidłowa utylizacja tamponów to ważny gest przyczyniający się do ochrony środowiska naturalnego. Zużyte tampony (bez względu na materiał, z którego są zrobione) powinny zawsze trafiać do pojemnika na odpady zmieszane. Ponieważ zawierają krew miesiączkową, zużytych tamponów nie wolno wyrzucać do pojemnika na odpady organiczne. Nieodpowiednie spłukiwanie ich w toalecie może doprowadzić do zatkania rury lub sprawić, że przedostaną się one do rzeki lub oceanu. Wiele konsumentek prawidłowo pozbywa się zużytych tamponów poprzez ich zawinięcie w papier toaletowy i wyrzucenie do kosza na śmieci. W wielu toaletach publicznych można znaleźć specjalne torebki i pojemniki na zużyte artykuły higieniczne.

Produkty Pokaż wszystkie

Wyszukiwarka produktów o.b.®

Który tampon o.b.® jest dla Ciebie odpowiedni?
Odpowiedz na cztery krótkie pytania.

Często zadawane pytania

Dowiedz się więcej o menstruacji,
dojrzewaniu i tamponach.