Jak prawidłowo zaaplikować tampon?

Kiedyś musi być ten pierwszy raz! Miesiączkowanie to część Twojego codziennego życia, więc to normalne, że masz wiele pytań na jego temat. Dowiedz się więcej z filmu wideo. Zobaczysz, że aplikacja tamponów jest tak naprawdę bardzo prosta, jeżeli wiesz, jak to zrobić.

Aplikując tampon pamiętaj, by się odprężyć!

Aplikując tampon po raz pierwszy, możesz być trochę zdenerwowana, ale nie ma powodu! Po kilku razach stanie się to bardzo proste.
Nasz materiał filmowy pozwoli Ci się jak najlepiej przygotować do pierwszej aplikacji tamponu – krok po kroku zobaczysz, jak prawidłowo wsunąć tampon do pochwy. Najlepiej, jeżeli będziesz całkowicie odprężona, bo w przeciwnym razie napięte mięśnie mogą nieco utrudnić aplikację tamponu. Skorzystaj z prostej sztuczki – weź dwa głębokie oddechy. Odprężysz się dzięki temu na tyle, by łatwo wsunąć tampon do pochwy.

Wskazówka: Najlepiej zacząć od najmniejszych tamponów, aby zapoznać się z produktem i z wrażeniami towarzyszącymi jego użyciu. Najlepiej sprawdzą się w tym celu tampony o.b.® ProComfort® Mini. Dzięki osłonce SilkTouch® ich aplikacja i usuwanie jest bardzo proste.

Warto spróbować!

Inaczej niż podpaskę, tampon umieszcza się wewnątrz ciała. Może się to wydawać dziwne, ale prawidłowo umieszczony w pochwie tampon jest niewyczuwalny. Tampony mają wiele zalet: Kiedy nosisz tampon, nic nie ogranicza Twoich ruchów i możesz robić wszystko to, co zawsze – nawet pływać! Więcej informacji można znaleźć w części Używanie tamponów.
Warto zawsze dobierać tampon do tego, jak obfite jest Twoje krwawienie miesiączkowe i stosować najmniejszą wystarczającą chłonność. Należy zawsze regularnie zmieniać tampony – eiusuń zużyty tampon, kiedy będzie w pełni nasączony, pociągając za sznurek. W ten sposób usuniesz go szczególnie szybko i łatwo. Poznasz, że tampon jest już nasączony, kiedy zauważysz niewielką ilość krwi na papierze toaletowym przy okazji wizyty w toalecie, lub gdy krew pojawi się na sznurku przymocowanym do tamponu. To normalne, że przy usuwaniu z pochwy tampon będzie dużo większy niż podczas aplikacji, ponieważ będzie już wtedy nasączony krwią. Jeżeli jednak będziesz odprężona, a Twoje mięśnie rozluźnione, nie poczujesz różnicy.

Może Cię także zainteresować

Czy istnieją różne rodzaje tamponów o.b.®, a jeżeli tak, to który jest dla mnie odpowiedni?

Czy mogę stosować tampony na noc?

Produkty Pokaż wszystkie

Wyszukiwarka produktów o.b.®

Który tampon o.b.® jest dla Ciebie odpowiedni?
Odpowiedz na cztery krótkie pytania.

Często zadawane pytania

Dowiedz się więcej o menstruacji,
dojrzewaniu i tamponach.